włosy

włosy

niedziela, 12 grudnia 2010

Blask włosów.

Efekt połysku uzyskamy tylko przy zdrowych włosach. Wtedy ich łuski za zamknięte, przez co mają gładką powierzchnię i światło się od nich odbija. Włosy suche i zniszczone mają porowatą powierzchnię - a więc nie błyszczą się.
Dla uzyskania połysku zaleca się używanie szamponów i odżywek na bazie silikonu, jedwabiu, lub innych składników, które okrywają włos. Dzięki tej warstewce powierzchnia włosów jest gładka i światło może się odbijać. Można efekt połysku wspomóc kosmetykami do stylizacji. Są to np spraye nabłyszczające, jedwabie. Osoby o suchych włosach, ale nie tylko, mogą stosować również balsamy nabłyszczające, które dodatkowo nawilżają. Spraye lepiej sprawdzają się przy włosach cienkich. Istnieją też lakiery do włosów nadające połysk. Należy również pamiętać aby przy myciu włosów, zakończyć spłukiwanie zimną wodą, wtedy łuski włosów się zamkną. Przy włosach blond dobrze zrobi płukanka z wyciągu z cytryny. Zaraz po umyciu opłucz włosy sokiem, po 15 minutach spłucz.
Do rozczesywania włosów dobrze jest używać grzebieni drewnianych lub szczotek z naturalnego włosia, które naturalnie nabłyszczą włosy. Strumień zimnego powietrza z suszarki nie kieruj z dołu do góry, jest to niezgodne z naturalnym porostem włosów i zaburza ich strukturę. Włosy suszymy więc czesząc je szczotką w dół i drugą ręką przesuwając w tym samym kierunku strumień powietrza z suszarki.


Jeśli macie jakieś pytania, piszcie w komentarzach. Chętnie odpowiem i udzielę rad.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz