włosy

włosy

sobota, 11 grudnia 2010

Podstawowe zasady mycia włosów.

Najmniejszy błąd w myciu włosów sprawi, że możemy je osłabić i zmatowić.
Jak często myć włosy?
Myć włosy należy, tyle razy, ile tego potrzebują. Jeśli włosy bardzo się przetłuszczają należy myć je codziennie, gdyż sa wtedy doskonałym siedliskiem różnych bakterii. Dlatego pierwsza zasada mycia włosów to: utrzymywanie ich w czystości.
Co należy robić, bo ograniczyć produkcję gruczołów łojowych? Jak sprawić, by nasze włosy byly mocne i lśniące?
Druga zasada: staraj używać lagodnych, nie obciążających włosów kosmetyków. Jeśli masz włosy tłuste unikaj szamponów i odżywek zwiększających objętość lub połysk oraz jedwabiów do włosów. Po 2 miesiącach stosowania preparatów lekkich nie zauważysz poprawy, sięgnij po szampony do włosów przetłuszczających się. Zastosuj płukankę z kory wierzby i liści dębu. Takowym naparem spłukuj włosy po każdym umyciu.
Trzecia zasada: Nie wolno nakładać szamponu bezpośrednio na włosy! Należy nalać trochę szamponu na dłoń, zwilżyć go wodą a następnie nanieść na włosy. Zalecane jest takie postępowanie, ponieważ na czubku głowy włosy są najbardziej zniszczone, skondensowane składniki kosmetyku uszkodziłyby tylko luski włosów. Szampon należy wmasowywać w cebulki włosów, powinien on tylko spływać po pozostałej długości.
Czwarta zasada: Powinno się spłukać letniawo - ciepłą wodą. Nie może być ona ani za ciepła ani za zimna, ponieważ uszkodziłaby strukturę włosa oraz pobudziłaby gruczoły łojowe do pracy. Należy jednak zakończyć spłukiwanie lekko zimniejszą wodą, aby łuski włosów się zamknęły.

Pamiętaj, im mniej użyjesz szamponu i im bardziej go rozcieńczysz uzyskasz większy efekt gładkich i lśniących włosów. Substancje czynne w szamponie powinny działać krótko. Efekt działania szamponu można wzmocnić balsamami, odżywkami, maseczkami.
I ostatnio bardzo ważna informacja: nie oszczędzaj wody w spłukiwaniu włosów! Wszystkie starania o zdrowe włosy pójdą na marne, jeśli źle spłuczemy szampon z włosów. Należy je spłukiwać dużym strumieniem przez minimum 4 minuty. Po umyciu osusz je bawełnianym ręcznikiem. Nie trzyj nim włosów! Również nie zaleca się zawijania włosów w turban, gdyż działa on jak sauna. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, więc należy rozczesać je dopiero jak wyschną lub są tylko wilgotne.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie w komentarzach. Chetnie odpowiem i udzielę porad.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz