włosy

włosy

niedziela, 12 grudnia 2010

Pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych.

Włosy suche są szorstkie w dotyku, mało elastyczne, nie błyszczą się i ciężko je ułożyć.
Włosy powinny zawierać min. 10% wody. Czasami włosy mają jej mniej z kilku powodów:
  • nieodpowiednie mycie (częste mycie w przypadku, gdy włosy tego nie potrzebują),
  • suszenie, prostownica (za częste narażanie włosów na zbyt gorące powietrze, np. suszarka, słońce),
  • używanie nieodpowiednich kosmetyków (np. szamponów wysuszających w przypadku włosów suchych, pianki lub lakieru),
  • częste zabiegi fryzjerskie (np. koloryzacja, suszenie, prostowanie chemiczne lub za pomocą prostownicy, trwała ondulacja, rozjaśnianie itp.),
  • niewłaściwe działanie gruczołów łojowych, w wyniku czego skóra głowy jest przesuszona,
  • rzadkie używanie odżywek i masek.

Na sam początek należy udać się do fryzjera w celu podcięcia końcówek. Dzięki temu przestaną się rozdwajać i puszyć. Aby poprawić kondycję suchych włosów należy zrezygnować z suszarki, lokówki i prostownicy. Jeśli istnieje konieczność użycia suszarki, należy suszyć włosy zimnym strumieniem powietrza. Dobrze jest używać szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów suchych i zniszczonych, ponieważ mają one za zadanie nawilżyć i wzmocnić włosy. Odżywki powinny zawierać olejki, witaminy, ceramidy, naturalny cement. Staraj się używać maseczek regenerujących i wzmacniających raz w tygodniu. Możesz zrobić z tego kompres, nakładając dodatkowo na maseczkę na włosach folię i ręcznik. Pomocny może się okazać również jedwab, który wygładzi powierzchnię włosa. Pamiętaj, że świetnym sposobem na nawilżenie włosów jest Panthenol w sprayu. Nałóż go trochę na dłoń, następnie wetrzyj we włosy.
Włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia, kiedy są mokre. Zbyt mocne wycieranie ręcznikiem głowy, energiczne rozczesywanie lub niekiedy szarpanie, na pewno im nie pomogą. Zamiast szczotki sięgnij po grzebień z rzadkimi zębami - rozdzieli kosmyki delikatniej. Nie wolno zapominać o nawilżaniu od środka! Zaleca się picie przynajmniej 2 litrów dziennie. To napewno nawilży Twoje włosy. Poleca się też płukanki ziołowe. Do włosów suchych i zniszczonych poleca się kwiat lipy, liść lub korzeń prawoślazu.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie w komentarzach. Chętnie odpowiem i udzielę rad.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz