włosy

włosy

sobota, 11 grudnia 2010

Wypadanie włosów.

Dziennie powinno wypaść około 100 włosów, jest to zupełnie normalne. Włosy, które przestają rosnąć ustępują miejsca nowym. Jednak czasami wypada ich więcej, towarzyszy temu, np swędzenie głowy, przetłuszczanie się włosów itp. Bywa tak, że budzimy się i widzimy na poduszce kłębek włosów. Należy wtedy szybko przeciwdziałać. Zbyt późna interwencja spowoduje utrzymanie się trwałego wyłysienia wskutek zaniku mieszków. Na początek trzeba się zastanowić jaka może być tego przyczyna: brak witamin, składników mineralnych; napromieniowanie; trwała ondulacja bądź farbowanie; anemia; stres; menopauza; zaburzenia hormonalne; niedożywienie. Przyczyną może być również upięcie wywołujące nadmierne naprężenie włosów (koński ogon, kok). Wypadanie włosów u kobiet w ciąży może być spowodowane zmianami hormonalnymi. Po porodzie kobieta może stracić nawet do 50% włosów. Podczas ciąży hormony hamują ich wypadanie, a po porodzie wypadają już te, które miały wypaść w czasie ciąży. Włosy wypadają również po okresie letnim, gdy są narażone na zabójcze promienie słoneczne.
Dobrze jest się skonsultować z lekarzem dermatologiem, wtedy on poda przyczynę i podpowie sposoby na wzmocnienie włosów. Można zacząć od przyjmowania witamin w tabletkach lub też drożdży. Skutecznością cieszą się również kapsułki SEBORADIN w kuracji dwu tygodniowej lub miesięcznej. Dobre rezultaty uzyskamy łykając witaminę H - biotyny, cynku lub skrzypu polnego. Można również pić napar ze skrzypu polnego lub z pokrzywy. Dodatkowo dobrze wcierać we włosy specjalne maseczki i odżywki do włosów ze skłonnością do wypadania dostępne w drogeriach lub z apteki. Pierwszych efektów należy spodziewać się po około 1-2 miesiącach.
Domowy sposób na wypadanie włosów:  przygotować specjalny roztwór, który wzmocni cebulki włosów. Powinno się go wcierać w skórę głowy codziennie.
  • składniki: 1/2 litra czystego spirytusu 90%, 50g liści bukszpanu, 50g liści nasturcji, 50g liści pokrzywy
Zioła drobno posiekać, zalać alkoholem i odstawić do maceracji na 2 tygodnie. Po upływie tego czasu przefiltrować płyn, przelać do butelki i stosować codziennie do nacierania skóry głowy.
Na wypadające i zniszczone włosy doskonały jest również olejek rycynowy.

Pamiętaj, jeśli zmagasz się z problemem wypadających włosów, nie szarp ich, nie susz gorącym powietrzem z suszarki, nie prostuj prostownicą.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie w komentarzach. Chętnie odpowiem i udzielę rad.

1 komentarz:

  1. dobrze jest poznać przyczyny wypadania włosów zanim zabierzemy się do odpowiedniego leczenia. na stronie procerin.pl/wypadanie-wlosow.html widziałem ciekawy artykuł odnośnie przyczyn łysienia

    OdpowiedzUsuń