włosy

włosy

sobota, 11 grudnia 2010

Pielęgnacja włosów zimą.

Nasze włosy wymagają innej pielęgnacji zimą niż w inne pory roku.  Są wtedy narażone na mróz, który osłabia nasze włosy, sprawia, że się łamią i tracą połysk. Tak więc podstawą podczas zimy jest ich częste mycie. Włosy w tym okresie częściej się przetłuszczają przez noszenie wełnianych czapek. Jednak nie należy z nich rezygnować, gdyż zimny wiatr powoduje przesuszenie włosów, a niska temperatura - osłabienie cebulek. Czapkę po każdym praniu dobrze jest wypłukać w płynie do płukania tkanin. Ma on działanie antystatyczne, neutralizuje ładunki na tkaninie, więc zapobiegnie elektryzowaniu się czapki i tym samym ograniczy jej „przyklejanie” się do włosów. 
Podczas mycia włosów dobrze zrobi delikatny masaż, który poprawi ukrwienie skóry głowy. Nie należy używać odżywek bez spłukiwania, ponieważ obciążają one włosy. Daj włosom odpocząć od suszarki, prostownicy i kosmetyków do stylizacji. Postaraj się stosować maseczki i odżywki regenerujące oraz nawilżające bogate, np w D-pantenol czy aloes. Napewno poprawią one kondycję Twoich włosów, które potrzebują odżywienia. Należy jednak pamiętać, aby maseczek oraz odżywek nie wcierać w skórę głowy, lecz tylko na ich długości.
Należy również zimową dietę wzbogacić w kiełki pszenicy, słonecznika, rzodkiewki, orzechy, które zawierają wiele substancji odżywczych. Można takowe kiełki dodawać do sałatek, kanapek, płatków z mlekiem.Odwiecznym problemem zimą jest elektryzowanie się włosów. Aby temu zaradzić, można wtedy stosować trochę jedwabiu na włosy, by je wygładzić, lub zwyczajnie lekko zwilżyć je zimną wodą. Plastikowe szczotki lub grzebienie dobrze zmienić na drewniane lub z naturalnego włosia. Dobrym sposobem jest też suszarka z jonizacją powietrza. Są również specjalne preparaty do włosów o działaniu antystatycznym.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie w komentarzach. Chętnie odpowiem i udzielę rad.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz